26 Eylül 2009

32 Aylık Bir Velet Olan Seninle Tatil

Küçük adamım,
Seninle birlikte tatile gittik bayram öncesi. 32 aylık bir veletle tatil nasil gecti?
Eylul 016
Ilk zamanlar cok iyiydi, kumda oynadin, havuz kenarinda oynadin, yemek yedin. her aksam animasyonlara katildik. kendinden cok buyuklerle oyunlara adapte olmakta oldukca basariliydin. Mikrofonun pesinde kosturdun, "benim o, benim o" diyerek....
Sdc16237
Sdc16231
Calisanlarin da gozdesi oldun, kendi ulkende azinlik olmanin ne oldugunu cok iyi gordun. Ayni parkta oynayan onlarca cocuk, hepsi konusuyor ama bir turlu anlasamiyordunuz. Kizdin cogu kez sana cevap vermemelerine.

Sdc16244
3. gün öfke nöbetlerine girmeye basladin, ama ne öfke...
Yemek salonunun ortasinda yerlerde yuvarlana yuvarlana 1,5 saat boyunca agladigin bile oldu. Seni sakinlestirecek hicbirsey bulamayip, seni yerde yuvarlanmaya birakip ben de masamizda agladim. Kac ogunumuz yemek bile yemeden kalkip giderek gecti kimbilir.
1,5 gun surdu bu krizlerin. imdadima orada tanistigimiz bir anne-kız yetişti.
Sdc16259
Sdc16260
9 yaşındaki Zeynep senin emrine amade haldeydi. Annesi benim ağlama krizlerimde seninle ilgilendi. Onlar sayesinde kolaylaştı tatilimiz.
Sdc16250
Zeynep Ablanla harika oyunlar oynadın, gece-gündüz sürekli "Zeynp Ablam nerde anneee?" baş sorun oldu. Hele ki havuzda yaramaz top oyunu harikaydı. Seni sakinleştirmek için bulduğum bu oyunca top-kova-toka herşeyi sen havuza atıyordun ben de yüzerek gidip alıyordum. Sen gülme krizine giriyordun tabii....
Sdc16252
Artık pes dediğim noktada Zeynep yetişti imdadıma. 2 saat kadar senin attıklarını havuzdan dalıp çıkarıyordu. Senin kahkahalarını seyretmek harikaydı.
Sdc16240
Döneceğimiz gün hiç gelmek istemedin. "Güneş gelmiş anne, denize gidelim, uçağa gitmeyelim..." Döndük tabii...
Sonuç olarak seninle dolu dolu 5 gün çok güzeldi....Antalya'nin eylül sonu denizi harikaydı, yemekler süperdi (Rus çoğunluklu bir yerde en büyük korkumdu bu).
Sdc16200
Sdc16258
Bundan sonraki tatillerde seninle daha keyifli, daha eğlenceli ve daha çok gülmeli tatiller yaşamak istiyorum oğlum. Tabii benim denize grmeme izin verdiğin, bu sene iç çeke çeke sadece seyredebildiğim parasailing yapabildiğim, hamam-masaj ve saunalı bir tatil olsun lütfen.

Hiç yorum yok: